Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Напаѓач со нож повредил четири лица во Лондон, не е поврзано со тероризам

Лондонската полиција трага по човек, за кој се верува дека ноќеска и утрово, со нож повредил четири лица во серија напади, кои не биле со ништо предизвикани.

Back to top button
Close
Close