Дописници МКДОпштински вести

Намалување на сообраќајните незгоди за 19 отсто во Струга

Сообраќајните незгоди на територија на Одделението за внатрешни вработи – Струга се намалени за 19 отсто во 2020 година споредбено со претходната 2019. Статистката на СВР Охрид бележи намалување и на сообраќајни незгоди со потешки последици за 13,6 проценти за истиот период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close