БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Намалено ДДВ за 30 отсто на пет грчки острови погодени од бегалските и мигрантските бранови

Грчките острови Хиос, Лезбос, Кос, Лерос и Самос, добиваат трајно намалување на ДДВ-то за 30 отсто, сè додека на овие острови работат прифатните центри за бегалци и мигранти, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close