Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Намалени бегалските и мигрантските бранови во Грција

Намален број нови пристигнувања, намален број бегалци и мигранти кои престојуваат во прифатните центри, како и двојно зголемен број депортации се регистрирани во првите пет месеци од 2021 година во споредба со истиот период лани, согласно официјалните податоци од Министерството за миграција и азил на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close