0_Македонија.ПорталМКД

Намалена видливост поради магла во Ресен и планинскиот превој Ѓавато

Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 60 метри има во Ресен и планинскиот превој Ѓавато, информираат од АМСМ.

Back to top button
Close
Close