0_Македонија.ПорталГраѓански секторСервисни информации

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурни служби на ЈП „Македонијапат“. 

Back to top button
Close
Close