0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Намален водостојот на Дојранското и Преспанското Езеро

За два сантиметра е намален водостојот на Дојранското Езеро, а за еден на Преспанското, додека нивото на Охридското Езеро е исто како вчера, покажуваат резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Back to top button
Close
Close