0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Намален бројот на приеми на пациенти со Ковид-19 во болниците, мерките и натаму да се почитуваат

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека после мини притисокот во понеделникот, следните денови е еднаков бројот на испишани и примени пациенти. Се очекува во наредниот период бројот на хоспитализации да почне да се намалува. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close