БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Намален бројот на новозаразени и смртни случаи од Ковид-19 во Грција

Според податоците од Националната организација за јавно здравје, регистрирани се 873 новозаразени и 55 починати со што бројот на позитивни случаи се зголеми на 134.235, а од почетокот на епидемијата починаа 4.457 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close