0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

НАкС: Колективниот договор за високото образование и науката ќе реши долгогодишни системски проблеми

Независниот академски синдикат (НАкС) соопшти дека се приклучил кон Колективниот договор за високото образование и науката, што го потпишаа Владата (МОН) и СОНК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close