0_Спорт.ПорталФудбал

Наинголан се повреди, неизвесен за првиот натпревар на Каљари по паузата

Играчот од средниот ред на Каљари, Раџа Наинголан се повреди за време на тренингот на тимот, соопшти прес-службата на клубот.

Каљари, 10 јуни 2020 (МИА) – Играчот од средниот ред на Каљари, Раџа Наинголан се повреди за време на тренингот на тимот, соопшти прес-службата на клубот.

Триесет и двегодишниот Белгиец, поминувајќи ја сезоната во Каљари на позајмица од Интер, заработи оштетување на мускулите. Фудбалерот ризикува да го пропушти првиот натпревар по продолжението на шампионатот Италија-2019/20 против Верона, што е закажан за 20 јуни.

Во сезоната 2019/20, Наинголан има пет голови и шест асистенции на 24 натпревари за Каљари. зс/

 

Таг
Back to top button
Close
Close