0_Магазин.ПорталСемејство

Наградна игра со цел децата почесто да излегуваат на улица

Целта на играта „Точки на улицата“ е поголема физичка активност кај децата, но и заштита на климата. Пандемијата на коронавирус го ограничи движењето на најмладите. Игрите со топка со другарчињата, ластик, трчање, велосипеди - сѐ тоа сега е уште понепопуларно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close