0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Награди за најдобрите во автоспортот за 2019 година

Автомобилистичката федерација на Македонија (АФМ) денеска ќе ги додели наградите за најдобрите во Автоспортот за 2019 година.

Скопје, 30 јануари 2020 (МИА) – Автомобилистичката федерација на Македонија (АФМ) денеска ќе ги додели наградите за најдобрите во Автоспортот за 2019 година.

Се доделуваат награди за шампионат во автомобилизам и картинг за 2019 година во повеќе категории и класи.

Награди ќе добијат најдобрите во натпреварувањата во картинг, кружни патеки, ридски патеки, слалом и како и Твинго куп. аа/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close