Свет

Нагорно Карабах: Вкупниот број загинати војници достигна 31

Властите во регионот Нагорно Карабах денеска потврдија дека уште 15 војници се убиени во судирот со азербејџанските сили, со што вкупниот број настрадани достигна 31.

Back to top button
Close
Close