БалканДописници Свет

Надминат прагот од 2.000 починати од Ковид-19 во Косово од почетокот на пандемијата

Бројот на жртви на Ковид-19 во Косово, од појавата на пандемијата во март минатата година, надмина две илјади и сега изнесува 2.008, откако минатите 24 часа починале 12 од заболените, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close