БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Надлежната обвинителка предложи 13 години затвор за раководството на Златна зора обвинето за формирање криминална организација

На лидерот на Златна зора и на шесттемина поранешни пратеници да им биде одредена затворска казна од 13 години, предложи надлежната обвинителка на денешното рочиште, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close