БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Надлежната обвинителка ќе ги предложи казните за раководството и членовите на Златна зора

На денешното 458-мо рочиште од почетокот на судскиот процес против Златна зора, надлежната обвинителка се очекува да ги соопшти предлозите за висината на казните за обвинетите поранешни пратеници, членови, но и лидерот на партијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close