0_Спорт.ПорталТенис

Надал елиминиран во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло

Рускиот тенисер Андреј Рубљов се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот од серијата „мастерс 1000“ во Монте Карло совладувајќи го вечерва 11. кратниот освојувач на турнирот Рафаел Надал со 6:2, 4:6, 6:2.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close