0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Над 80.000 работници добиле правна заштита за откази, притисоци и принуден одмор

Сојузот на синдикати на Македонија годинава обезбедил правна заштита на повеќе од 80 илјади работници. Обраќањата на работниците се однесувале на откази, притисоци за потпишување на спогодбени откази, за трансформација на работниот однос, намалени плати и упатување на принуден одмор на хронично болните и лицата кои се грижат за деца до 10 години, како и за исплата на регрес за годишен одмор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close