БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Над 70 отсто од лекарите во Грција се пријавиле да се вакцинираат

Бројките што ги има Министерството за здравство од регистрацијата на здравствените работници кои сакаат да се вакцинираат се охрабрувачки, пријавени се над 70 отсто од лекарите, рече заменик-министерот за здравство на Грција Василис Кондозаманис на денешната редовна прес конференција за Ковид-19 и додаде дека процесот на регистрација на здравствените работници е во тек, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close