Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Над 500 смртни случаи во Франција, регистрирани 33.417 нови случаи на заразени со Ковид-19

Во изминатите 24 часа регистрирани се 33.417 нови случаи на коронавирусот, според податоците на Јавното здравство на Франција и Министерството за здравство. Ден претходно, 26.771 лице биле позитивни на тестот. Вкупно, издадени се 1.198.695 позитивни тестови од избувнувањето на епидемијата во Франција, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close