0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Над 50 илјади граѓани се пријавиле за вакцинирање преку онлајн апликацијата, а 23 808 преку матичните лекари

Вкупно 50200 граѓани досега се пријавиле за вакцинирање против Ковид-19 преку веб-страницата „vakcinacija.mk“. Преку матичните лекари пријавени се 23808 лица, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close