Дописници МКДОпштински вести

Над 4.000 семејства од Битола аплицираа за субвенции за инвертер клима уреди

Општина Битола информира дека за субвенционирање на инвертер клима уред аплицирале 4.039 семејства, а Комисијата надлежна за спроведување на постапката утврдила 2.792 апликанти, потенцијални добитници на субвенцијата.

Back to top button
Close
Close