Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Над 360 демонстранти приведени на протестите во Белорусија

Повеќе од 360 лица беа уапсени во Белорусија за време на протестите поради инаугурацијата на претседателот Александар Лукашенко, што се одржа без претходно известување.

Back to top button
Close
Close