Дописници МКДОпштински вести

Над 300 барања дневно за лични документи во Струга

Повеќе од 300 барања од граѓани дневно се доставуваат во службите за изработка лични документи во Одделението за внатрешни работи во Струга, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Back to top button
Close
Close