Svet.SlajderСветСвет.Портал

Над 170 повредени во судири меѓу Палестинци и израелската полиција во Ерусалим

Повеќе од 170 Палестинци и шест израелски полицајци беа повредени, повеќето во областа на џамијата Ал Акса во источен Ерусалим, каде што верници се собраа на последната голема петочна молитва пред крајот на Рамазан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close