0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Над 11.000 потписи на петицијата за враќање на „црвено-жолтиот“ дрес, новиот веќе се продава во Германија

Повеќе од 11 100 луѓе се потпишаа на онлајн петицијата со која се бара повлекување на новите дресови на македонската фудбалска репрезентација, неполни 24 часа откако иницијативата беше покрената во петокот на социјалните мрежи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close