Svet.SlajderСветСвет.Портал

Над 105 милиони луѓе во светот заразени со коронавирус

Бројот на луѓе заразени со коронавирус во светот денеска надмина 105 милиони, покажуваат податоците објавени на веб-страницата на Ворлдметерс (Worldometers).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close