0_Web_Насловна-слајдер0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Над 10.000 македонски навивачи аплицирале за влезници за Еуро 2020

Вкупно 10.395 барања за купување влезници за натпреварите на македонската репрезентација од групната фаза за ЕУРО 2020 пристигнале на адреса на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), но поради лимитираната квота добиена од УЕФА, како и одлуката приоритет да имаат здравствените работници, најголем дел од нив ќе останат без билети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close