Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нацрт сертификатот за вакцинацијата што Мицотакис го испрати до ЕУ

Лични податоци, податоци за примената вакцина, како и QR код содржи нацрт сертификатот изработен од надлежните грчки власти, што премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис денеска го испрати заедно со дописот до претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, но и до шефовите на државите на Унијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close