0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нацрт-резолуцијата на ЕПП бара итно почнување на преговорите со Скопје и Тирана

Итната нацрт-резолуција поднесена од хрватската владејачка партија ХДЗ на овогодишниот Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб ги повикува Советот и земјите членки да се заложат за донесување позитивна одлука што поскоро за отворање на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија.

Back to top button
Close
Close