0_Магазин.ПорталЗанимливости

Нацистички генерал 12 години работел во западногерманското разузнавање

По поразот на нацистичкиот Трет Рајх 1945 година, Американците го уапсиле Хубер и го ослободиле во 1948 година. Тој генерал на СС се покажал како „кооперативен“ со сојузничките сили. Така избегнал гонење за воени престапи и злосторства против човештвото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close