Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Националното собрание на Франција во прво читање го усвои предлог законот против „сепаратизмот“

Предлог-законот со кој се потврдуваат републиканските принципи, што ќе се разгледува на седницата во Сенатот закажана за 30 март, содржи голем број мерки за неутралност на јавниот сервис, борба против омразата преку Интернет или надзор на образованието  кога тоа се прави во семејството, наместо на училиште, јави дописникот на МИА..

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close