Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Националното обвинителство за борба против тероризмот ќе ја води истрагата за нападот во Париз

Француското Национално обвинителство за борба против тероризмот соопшти дека отвори истрага за обид за убиство во врска со терористички потфат и злосторничко терористичко здружение, јави дописникот на МИА од Париз.

Back to top button
Close
Close