Дописници МКДОпштински вести

Националниот ромски центар информираше 24 семејства за легализација на дивоградбите

Националниот ромски центар од Куманово денеска на 24 семејства, кои бројат околу сто членови им поделија топли оброци. Ашмет Елезовски извршен директор на Националниот ромски центар истакна дека оваа активност е дел од проектот „Право да живеам во урбана средина“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close