Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Национален совет на Кипар: Промената на статусот на Фамагуста е кршење на резолуциите на ОН

Целта на Турција со најавите за отворање на дел од затворениот град Фамагуста е дополнително промовирање на плановите за финализирање на поделбата, соопшти портпаролот на кипарската Влада Мариос Пелеканос по одржаниот национален совет на Кипар свикан од претседателот Никос Анастасијадис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close