СветСвет.Слајдер

Началникот на ГШ на нигериската армија загина во авионска несреќа

Началникот на Генералштабот на нигериската војска Ибрахим Атахиру вчера загина при пад на воен авион, потврди портпаролот на армијата

Back to top button
Close
Close