Дописници СветЕвропа

Набавката на вакцините Спутник В од Германија е „комуникациски потег“, според Париз

Отворањето на дискусиите меѓу Берлин и Москва за набавка на вакцини Спутник В се објаснува со изборниот контекст преку Рајна, смета францускиот државен секретар за европски прашања Клемен Бон

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close