0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Набавката на софтверот не е без причина, постои писмена комуникација меѓу Генералниот секретаријат и МВР, вели премиерот

Премиерот Зоран Заев вели дека набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци, кој лани го набавил поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, не е без причини и оти постои писмена комуникација меѓу Генералниот секретаријат на Владата и МВР. Најави дека наредните денови ќе бидат објавени детали за набавката.

Back to top button
Close
Close