0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Набљудувачката мисија на ОДИХР ќе ги претстави активностите за предвремените парламентарни избори

Набљудувачите на ОДИХР за предвремените парламентарни избори во Северна Македонија денеска во Скопје ќе одржат прва прес-конференција на која ќе ја претстават улогата на мисијата во изборите и планираните активности.

Скопје, 3 март 2020 (МИА) –  Набљудувачите на ОДИХР за предвремените парламентарни избори во Северна Македонија денеска во Скопје ќе одржат прва прес-конференција на која ќе ја претстават улогата на мисијата во изборите и планираните активности.

На прес-конференцијата на прашањата од медиумите ќе одговара Тана де Зулуета, шеф на Набљудувачката мисија за избори на ОДИХР. вг/са/

Back to top button
Close
Close