Svet.SlajderСветСвет.Портал

Набљудувач на ОН: Иран го крши нуклеарниот договор во подземни постројки

Иран почна со збогатување на ураниум со трета серија напредни центрифуги IR-2 m во неговиот подземен објект Натанц, изјави пред земјите-членки набљудувачот на ОН за нуклеарната програма на земјата и додаде дека со тоа продолжува да го крши нуклеарниот договор на Техеран со големите сили од 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close