0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Највозрасниот тренер заминува од Премиер лигата

Највозрасниот фудбалски тренер во Премиер лигата, 73-годишниот Рој Хоџсон, на крајот од оваа сезона ги напушта редовите на екипата на Кристал Палас и веќе нема да предводи друг англиски прволигаш

Back to top button
Close
Close