0_Магазин.ПорталЗанимливости

Највозрасниот човек на светот го прослави 118. роденден

Кане Танака, која е највозрасниот човек на светот, денеска го прослави својот 118-ти роденден во јапонскиот град Фукока.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close