0_Македонија.ПорталМКД

На владина седница усвоени измените на законите за наставници и за учебници

Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за наставниците и стручните соработниците во основните и средните училишта и Предлог - законот за учебници и други наставни и дидактички материјали во основно и средно образование, беа утврдени на денешната 65-та седница на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close