Дописници МКДОпштински вести

На велешко езеро „Младост“ засадени 62 садници

Шеесет и две садници, донација од „Пакомак“ беа засадени денеска на Езерото Младост. Со ова „Пакомак“ и „Шпаркасе банка“ ја наградија Општина Велес за освоеното трето место на конкурсот за „НајЕко општина“ за 2019 година.

Back to top button
Close
Close