КултураКултура.Портал

Најубавото од фолклорот од С Македонија и Хрватска вечерва на Античкиот театар со концертот на „Танец“ и „Ладо“

„Танец и Ладо под звездите“ е вечерашниот посебен настан што се одржува во офф-програмата на „Охридско лето“, со целовечерен концерт на националните фолклорни ансамбли на С Македонија и на Хрватска на големата сцена на Античкиот театар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close