ЕвропаЕвропа.Портал

На траект откриени 16 мигранти

Вкупно 16 мигранти се пронајдени во заклучена приколка на траект што пловел од Франција кон Ирска.

The fullnews article is available only to subscribers of the MIA web-service.
Sign in or contact our marketing sector for more information.

Tel. +389 2 2461600 ext. 235
e-mail: marketing@mia.mk .

Таг
Back to top button
Close
Close