СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

На тимот на СЗО во Вухан му се приклучува и британски експерт

Кина денеска соопшти дека ќе му се дозволи влез во земјата на британски експерт од Светска здравствена организација (СЗО), кој ќе се приклучи на експертите кои о истражуваат потеклото на Ковид-19

Back to top button
Close
Close