0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

На територијата на државата активни неколку пожари, пристигнаа четири хеликоптери од Србија за гаснење на огнот

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов вчера на прес-конференција рече дека е потребна длабока реформа на целиот систем за управување со кризи. Опремата, вели тој, е застарена во противпожарните единици, делумно во некои места е подновена, но тука, според него, има многу работа.

Back to top button
Close
Close