Дописници МКДХроникаХроника.Портал

На територија на СВР Тетово изречени 92 санкции за брзо возење 

Во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Тетово денеска е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што се санкционирани 92 возачи.

Back to top button
Close
Close